quantum banneri 2

Marcialongan suomalaistulokset 2018

Kuvituskuva. Kuva: Rauschendorfer/NordicFocus

Kuvituskuva. Kuva: Rauschendorfer/NordicFocus

Marcialongan hiihti maaliin sunnuntaina noin 250 suomalaista. Kestävyysurheilu.fi listasi Marcialongan suomalaissuoritukset.

Tuloksia päivitetty julkaisun jälkeen. Sijoitus-sarake tarkoittaa sijoitusta ikäluokkasarjassa.

Ikäsarja Sijoitus Nimi     Aika
           
M 18-29 11 KOSKELA Niko    2:49.36,2
M 30-39 17 LAMPINEN Antti    2:53.46,5
M 30-39 26 MÄENPÄÄ Hans   3:04.13,6
M 18-29 82 HOLMSTRÖM Isac   3:07:05.5
M 18-29  47 MÄENPÄÄ Hannes   3:07.41,6
M 30-39  34 HARJU Mikko         3:09.00,0
M 18-29 54 RUOKONEN Miika   3:09.17,0
M 30-39 37 JELONEN Henri   3:09.43,2
M 18-29 62 Vainio Antti     3:13.11,9
M 30-39 50 UGGELDAHL Jan      3:17.46,8
M 18-29 70 TYRVÄINEN Olli    3:19.19,6 
M 50-59 5 NISSINEN Arto    3:19.34,4
M18-29 76 LIUKKONEN Kalle   3:20.41,0
M 40-49  30 VANNINEN Matti Pekka   3:20.52,4 
M 40-49 31 PINOLA Jukka   3:21.09,7
M 50-59 7 PIGG Samuli    3:21.23,8
M 18-29 81 HEINONEN Matias    3:23.02,1
M 30-39 66 MÄENPÄÄ Johan    3:24.52,3 
F 30-39  8 HEISKANEN Heli   3:25.02,0
F 30-39 10 POLLARI Terhi    3:27.23,0
M 18-29 91 HEIKKILÄ Miika   3:28.36,0
M 50-59 19 JAHKOLA Osmo   3:29.42,9
M 60-69 3 KIRVESNIEMI Harri                    3:30.39,8
M 40-49 72 MJOESUND Asgeir   3:32.57,9
M 40-49  82 ASKLOF Tom     3:34.41,7
F 18-29 4 RÄSÄNEN Riikka Liisa   3:35.44,2 
M 40-49 91 KATTILAKOSKI Teemu   3:35.44,4
M 40-49 95 VIRONEN Esa   3:36.13,7
M 40-49 98 JOHANSSON Mikael    3:36.28,1
M 50-59 47 HOLMSTRÖM Lennart    3:36.42,9
M 18-29 109 Vainio Eero Matti    3:36.45,9
M 30-39  108 KOUTANIEMI Mikko    3:37.25,3 
F 18-29  5 VIRTANEN Nina    3:38.44,7
M 40-49 104 HÄKKINEN Jussi    3:38.46,9 
M 40-49 120 PASSILA Marko    3:41.50,8 
M 50-59  72 HIRN Jari     3:42.46,2 
M 50-59 79 SALO Kari     3:44.31,5
M 50-59  82 RIVALA Tomi   3:45.04,5
M 60-69 12 KURONEN Jorma   3:45.05,8
M 40-49 147 MAKINEN Sami   3:46.26,7
M 50-59 94 PAKARINEN Riku    3:46.52,9 
F 30-39 16 ROTTENSTEINER Mirva    3:46.53,1
M 40-49 152 FRANSMAN Sam   3:47.17,9
M 60-69  16 SALONEN Reima    3:48.48,5
M 40-49 166 LAUREN Tomi                          3:49.13,0
M 40-49 168 SODERQVIST Markus   3:49.23,7
M 40-49 178 MÄKINEN Tommi   3:50.32,6
M 50-59 140 AHONEN Petri                         3:55.48,2
M 60-69  27 KOUSA Rauno   3:57.16,9
M 50-59 151 KITTILÄ Ari     3:57.21,8
M 40-49 220 KOMMERI Tomi    3:58.00,1
M 30-39 161 ENGLUND Marcus    3:58.04,5
M 40-49 239 LUNDSTROM Mats   4:00.48,4
F 40-49 4 PITKÄNEN Ann Sofi   4:01.54,5
M 50-59   178 TOMMOLA Mika   4:02.33,9
M 40-49 248 PITKÄNEN Thomas    4:02.44,4
M 50-59 181 TUIKKANEN Juha    4:02.45,7
F 18-29 10 KIRVESMIES Lotta    4:02.50,8 
M 50-59  184 MATTSSON Robert   4:02.56,8 
M 50-59  185 KEINANEN Kimmo    4:02.59,0
M 50-59 189 SALMI Jari     4:03.34,4
M 40-49 257 TULOKAS Jyrki                        4:04.00,9
M 40-49 265 KARPPINEN Tero   4:05.12,6
M 50-59  215 KERONEN Mika    4:07.25,1
M 50-59 219 BACK Anders   4:08.20,6
M 30-39 188 HOLLMEN Kalle    4:08.26,4
M 40-49 290 KORHONEN Ilkka   4:08.39,0
M 30-39 195 LIUKKONEN Oskari   4:09.45,2 
M 40-49 293 SAMPOSALO Kai    4:09.02,7
M 30-39 200 IKÄVALKO Petri    4:11.29,7
M 30-39 201 SJOBERG William   4:11.35,9
M 50-59 249 VALKONEN Tuomo    4:11.38,2
M 50-59 261 LINDH Stefan   4:13.53,5
M 50-59 274 BACKMAN Staffan    4:15.44,7
M 60-69 56 PEKKINEN Jukka   4:17.46,1
M 30-39 211 JULKUNEN Joonas   4:18.15,1
M 30-39 213 KORHONEN Olli   4:18.20,0
M 18-29 191 AHLVIK Alexander   4:19.21,8
M 40-49 353 KOSKINEN Vesa Pekka    4:20.50,1
M 60-69 67 KYLLÖNEN Jari   4:21.11,2
M 40-49 375 SOISALO Arto    4:24.08,7 
M 30-39  233 KARJALAINEN Antti   4:24.38,3
M 50-59 353 KANGASNIEMI Kari   4:26.02,6
M 50-59  354 SAARELA Sami    4:26.05,8
M 40-49 388 PAANANEN Mika   4:26.14,9
M 40-49  390 TEUTARI Jere    4:26.19,3
F 50-59   5 SALO SAARI Sirpa    4:26.47,2
F 18-29 21 KIRVESMIES Tytti   4:26.58,6
M 50-59  358 DAHLSTROM Jan     4:27.05,4 
M 50-59 383 EKSTRAND Sixten    4:29.49,2
M 40-49 407 EEROLA Panu   4:30.02,6
M 50-59 386 MÄKELA Jarmo    4:30.23,1
M 30-39 251 VIKSTRÖM Rasmus                      4:30.30,8 
M 40-49  419 JANSSON Kim       4:31.17,2 
M 60-69 105 TURPEENNIEMI Marko    4:31.27,4
M 50-59 400 BORGMASTARS Bernt    4:32.03,2  
M 60-69  108 SEPPALA Ilari   4:33.07,4
M 50-59 418 HUKKA Jari     4:34.04,8
M 60-69 115 JYLHÄ Kari                             4:34.56,2
M 50-59  424 LIUKKONEN Juha   4:35.00,2
M 60-69   124 HANNIKAINEN Mikko     4:37.45,3
M 30-39 277 HÄMALÄINEN Simo   4:40.06,6 
M 40-49 487 TUHKANEN Sami   4:40.54,0
M 50-59 474 AHLO Rolf      4:41.30,2
M 30-39 282 PUKKINEN Antti    4:42.22,5 
M 40-49 497 SINISALO Jarkko   4:43.11,7
M 40-49 499 MAKI Kimmo   4:43.44,2
M 40-49 501 KORKKA Tommi    4:44.00,2
M 60-69 143 MYLLYLÄ Markku    4:44.04,4
M 60-69 144 SIITONEN Jouni   4:44.42,4
M 50-59 499 PIRKKALAINEN Jouko   4:44.54,4 
M 60-69 151 TUOVINEN Veikko    4:45.47,8
M 50-59 511 HAKALA Ari Matti    4:46.30,8
M 18-29  234 BORGMASTARS Ville   4:46.32,4
M 60-69  156 JOHANSSON Goran    4:47.13,8 
M 50-59  516 SOLA Kenneth   4:47.14,4   
M 50-59 521 PIHLAJASAARI Kimmo    4:47.31,2 
M 30-39 296 KINDSTEDT Sebastian    4:47.33,5
M 30-39  297 PEKKINEN Jere   4:47.55,3
M 50-59 526 MEHTONEN Marko   4:48.39,2
F 30-39 30 HEIKKILÄ Maria   4:48.58,1
F 40-49 18 MANTERE Sanna     4:49.27,5
M 40-49 524 STJENVALL Juhani    4:48.41,3
M 50-59 539 LAHTINEN Jyri                        4:49.40,9
M 40-49     527 HAGGLUND Joel   4:51.03,6
M 50-59 550 JOHANSSON Roland   4:52.10,5
M 40-49 545 LEHTINEN Jussi   4:52.45,8
M 50-59 567 SYRJALA Pertti   4:53.41,1
M 60-69 173 KOKKO Aarne   4:54.53,1 
M 30-39 316 DAHL Jonas     4:55.04,7
M 50-59  579 KEINANEN Jorma   4:56.55,7
M 40-49 557 IJAS Marko       4:57.04,2
M 50-59  592 BAECK Mikael   4:57.42,5
M 40-49   582 THERMAN Mattias   4:59.13,6
M 40-49 591 OJALA Perttu                         5:00.53,4
M 60-69 192 HURRI Seppo   5:01.22,5
M 60-69 193 FYRQVIST Tage   5:01.24,9 
M 50-59 629 VANHAMAKI Taisto   5:03.03,5 
M 40-49 609 HELIN Markku    5:03.44,6
M 40-49 600 LAMMI Uki                            5:06.16,4
M 40-49  642 SAARNI Teemu                         5:11.15,6
M 60-69  239 OSTERHOLM Hakan   5:12.23,6
M 40-49 649 PAAVOLA Harry   5:12.34,2
M 40-49 656 MUSTAKANGAS Matti   5:14.34,8
M 50-59 719 KAINULAINEN Heikki   5:15.17,6
M 60-69 249 LINDGREN Jan                         5:16.00,7
M 40-49 669 KUKKONEN Juha    5:16.46,6
M 40-49 673 KUUSISTO Roope                       5:18.11,7
M 30-39  382 NIEMI Olli      5:19.13,9
F 40-49 45 KARLSSON Annakaisa   5:21.07,4
F 40-49 47 PASSILA Heidi   5:22.45,9
M 30-39 399 MUKKALA Tuomo   5:25.16,3
M 50-59 798 VAINIO Asko   5:29.11,4
M 30-39 416 HANNINEN Juha   5:29.55,8
M 30-39 417 HYTÖNEN Juho Veikko   5:29.57,9
M 18-29 296 NYMAN Jorgen   5:30.07,1
M 50-59 812 ERVAST Jari     5:30.13,0
M 40-49 733 NYGARD Anders   5:30.31,0
M 50-59 821 LAAMANEN Kari   5:31.15,2
M 50-59 823 NAKKI Jukka     5:31.37,7 
M 50-59 825 NURMINEN Juha   5:31.44,2
M 40-49 737 SJOGREN Georg   5:32.01,7
F 50-59 50 KIRVESMIES Vuokko   5:34.11,1   
M 40-49  750 RAISKIO Pasi    5:34.27,5
F 50-59 53 VUORISALO Sailaritta     5:34.57,6
M 40-49 755 LINDBERG Magnus   5:35.17,6
M 40-49  764 ANTIKAINEN Teemu   5:38.01,5
M 50-59 875 PELTOLA Petri    5:40.08,3
M 30-39 446 NURMINEN Mikko   5:40.44,6
M 60-69 325 RONNLUND Christer    5:41.26,3
M 50-59 890 TOLONEN Jarmo   5:42.18,9
M 40-49  805 AALTONEN Markku   5:44.41,1
M 60-69 341 IHAMAKI Risto   5:44.48,3 
M 60-69 342 JOKINEN Mikko   5:44.56,5
M 40-49 817 KUUSISTO Marko   5:47.25,6
M 50-59 929 KAENMAKI Juha                        5:47.47,9
M 40-49 818 VEPSALAINEN Tuomas   5:48.07,8
M 40-49 821 VILANEN Petteri   5:48.19,9
M 40-49 827 JAKOBSSON Stefan   5:49.20,8
F 18-29 66 BAECK Sabina   5:49.28,5
F 60-69 7 NYRHINEN Kirsi   5:50.12,1
M 40-49 836 JURVA Jussi      5:51.01,8
M 60-69 363 LANG Jan      5:53.30,5 
M 60-69 365 TUOMISTO Jari   5:54.01,3
M 50-59 978 KANTO Mika                           5:54.42,7
F 30-39 61 GRANKULL Jaana   5:54.42,9 
M 50-59 979 FALT Tuomo    5:54.44,4
M 50-59 983 KANGASNIEMI Jari    5:55.02,9 
M 40-49 854 LEHTINEN Janne   5:55.04,8
F 40-49 87 NISSINEN Ulla   5:57.09,9
M 60-69 375 LEHTINEN Jarmo   5:57.40,0
M 60-69 378 KARES Olli     5:58.49,9
M 40-49 904 ROPPONEN Pasi   6:04.32,4
M 30-39  499 GULIN Tommy    6:05.17,2 
M 50-59  1037 JOHANSSON Johan   6:05.35,2
M 40-49 906 KESALAINEN Petri   6:05.54,3
M 40-49 909 KOSONEN Henrik    6:06.02,2
M 40-49 912 PAKARINEN Vesa   6:06.22,1
M 60-69  402 BERGMAN Brage   6:07.18,6
M 50-59 1049 VESTERINEN Kimmo   6:07.49,7
M 60-69 409 TUOMAALA Juhani   6:10.16,6
F 40-49 102 RAJALA Kati     6:10.25,3
M 50-59 1069 AUKEE Harri     6:11.17,7
M 50-59 1081 KUKKANIEMI Pekka   6:13.59,4
M 50-59 1082 MARTIKAINEN Lasse   6:14.01,0
M 60-69 433 KALA Steve     6:15.01,7
M 50-59 1090 PRIHA Matti     6:15.28,4
M 40-49 942 MAKINEN Teemu   6:15.38,4 
M 50-59 1098 HILTUNEN Jari   6:15.58,6
M 30-39 517 OJA Lauri     6:17.52,5
M 40-49 958 MAJAMAA Wisa   6:21.52,4
F 40-49 129 MANNINEN Paula   6:23.30,0 
M 50-59 1130 SARIMO Mika   6:23.31,0
M 50-59 1132 HOLMGREN Hans   6:23.48,5
F 50-59  106 HOLMGREN Ulrica   6:23.50,2
M 40-49 971 MAKI-RUNSAS Jari   6:23.49,8
M 70- 77 PUTTONEN Jorma   6:24.14,0
M 60-69 460 JOHANSSON Dag Ove Uno  6:25.22,8
M 50-59 1138 MARTIKAINEN Markku   6:25.28,0
M 60-69 464 KAHLROTH Jan                         6:27.32,7
F 18-29 85 VIKLUND Nina   6:27.34,3 
M 70- 87 DAHLBERG Hans   6:30.13,4
M 50-59 1187 PRITTINEN Jari   6:37.57,6
F 18-29 90 HEIKKINEN Elina   6:38.19,5
M 50-59 1193 JANHONEN Kalervo   6:39.26,9
F 50-59 127 MAISNIEMI Niina   6:40.50,2
F 60-69 28 PUTTONEN Leena   6:42.50,9
M 50-59 1226 BANG Renny   6:45.46,9 
M 40-49 1024 SALMINEN Tero   6:46.14,8
M 60-69   524 BJORKELL Tom   6:47.14,1
M 50-59 1236 HYVONEN Antero   6:49.14,3
F 50-59 138 MELAMIES Anna Kaisa   6:49.44,8 
M 40-49 1039 DUFVA Tatu     6:50.37,4
M 60-69 541 KEMILAINEN Risto                     6:54.57,9
M 70- 115 HAGGBLOM Lars                        6:56.04,6
F 40-49 169 BACKMAN Michaela   7:00.25,9
F 40-49 171 ONIKKI Miia Maarit   7:02.56,3
M 50-59 1282 HASSEL Carl Johan   7:03.36,9
M 60-69 561 RAUTKOSKI Jouni   7:06.55,0 
M 18-29 364 LAAMANEN Juuso   7:07.15,0
F 50-59 169 NURMINEN Sarianna    7:12.27,9
F 60-69  39 SILVAN Eija     7:15.38,4
M 60-69 583 JOHANSSON Mikael   7:22.03,6
M 60-69 593 HILTUNEN Kari   7:26.46,9
M 50-59 1338 FREDRIKSSON Marcus   7:29.43,1
M 50-59 1357 GRONROOS Petteri   7:34.45,6
M 40-49 1122 SUONIEMI Tuukka   7:36.25,6 
M 40-49 1125 RAIPALA Jani   7:37.57,1
M 70- 143 VALVE Teuvo   7:40.38,8
F 40-49 239 SALMINEN Eeva   7:44.34,1
F 60-69  50 HAKOMAKI Kirsi   7:44.34,2
M 50-59 1378 KORPELA Ilkka   7:46.54,2
M 40-49 1138 HUOMO Aki     7:52.31,5
M 60-69 664 SIEVÄNEN Tenho   7:59.46,5
M 50-59 1400 LIINAMAA Timo   8:07.57,2

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy

Premiumsport.fi

inov 8 alapanoraama